Trofėjinių, veislinių gyvūnų auginimas

Veisliniai gyvūnai buvo įsigyti iš keleto pažangiausių Europos ir Naujosios Zelandijos elnių ūkių, kurių protėviai kilę iš garsiausių Europoje Woburno ir Warnhamo parkų Anglijoje, Austrijoje, Slovakijoje ir Lenkijoje. Prieš įsigyjant gyvūnus buvo kruopščiai išanalizuotas aptvaruose vykdomas selekcinis, veislinis darbas, veterinarinė kontrolė bei žvėrių kilmė pagal kraujo linijas.

Pradėtas veislinis darbas ir šiandien yra tęsiamas dviem kryptimis:

  1. Gyvūnai kilę iš N. Zelandijos ir Woburno, Warnhamo parkų. Tai taurieji elniai, kurie pasižymi išskirtinėmis trofėjinėmis savybėmis ir jų ragų masė sulaukus 8- 10 metų siekia 12-18 kg., o šakų skaičius 25-40 vnt. Suaugusių patinų svoris 220-260 kg. Patelės svoris 100-150 kg.
  2. Gyvūnai turintys Rytų Europos populiacijai būdingus bruožus. Tai Vengriško, Lenkiško, Latviško kraujo turintys gyvūnai. Suaugusių patinų ragų masė 8-12 kg, ilgis iki 130 cm, šakų skaičius 16-24 vnt. o svoris 240-300 kg. Suaugusių patelių svoris 130-160 kg.

Dirbant šiomis dviem kryptimis ir nedarant genetinės hibridizacijos, galime patenkinti įvairius klientų poreikius, t.y. galime pasiūlyti tiek geresnes trofėjines savybes turinčius elnius, tiek didesnio svorio ir būdingus mūsų Lietuvos elnių populiacijai gyvūnus.

Patinai naudojami 2012-2018 metu veisimo programoje

Mūsų auginami elniai ir danieliai: